Basha: Dekriminalizimi i zgjedhjeve mbetet jetik

Basha: Dekriminalizimi i zgjedhjeve mbetet jetik

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se është jetik procesi i dekriminalizimit të zgjedhjeve në Shqipëri.

Ai ka  publikuar një video, e cila sipas tij tregon se si janë vjedhur votat në Tiranë, Durrës dhe Lezhë nga disa drejtues të lartë të Partisë Socialiste në qarqe.

“Pastrimi i politikës nga krimi dhe dekriminalizimi i zgjedhjeve janë jetike për demokracinë dhe stabilitetin e vendit”, thuhet në komentin e tij.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: