REAL MADRID/ Marco Asensio: Nuk dua ta mbyll karrierën me numrin 20!

REAL MADRID/ Marco Asensio: Nuk dua ta mbyll karrierën me numrin 20!
Marco Asensio ka ambicie të mëdha dhe nuk ka ndërmend ta mbyllë karrierën me numrin 20 që mban aktualisht.

Ai është pjesë e Real Madrid dhe e Kombëtares spanjolle, por tani ka ardhur në një fazë të rëndësishme të karrierës së tij.

“Nuk dua ta mbyll karrierën me numrin 20, dua ta ndryshoj atë,” thotë ai. “Me apo pa Cristiano Ronaldo-n, kam të njëjtin qëllim të jep pjesë e ekipit të parë dhe të luaj një rol të rëndësishëm.”

Ai ishte pjesë e Spanjës, në fitoren 6-0 ndaj Kroacisë gjatë ndeshjes së fundit të Ligës së Kombeve, para se të bënte komentet për dëshirën e tij mbi numrin që mban në fanellë.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: