POGRADEC/ Pranga pronarit të pikës së basteve, mbante armë dhe municione në lokal

POGRADEC/ Pranga pronarit të pikës së basteve, mbante armë dhe municione në lokal
Pronari i një pike bastesh në qytetin e Pogradecit është arrestuar për armëmbajtje pa leje.

Në lokalin e 46-vjeçarit Lavdi Çuli u gjetën një armë zjarri pistoletë tip "Mauser" dhe 6 fishekë.

Ambienti i kontrolluar ndodhet në lagjen numër 5 të qytetit dhe ka si aktivitet baste dhe loto sportive. /a.a/ Albanian Free Press Online/

Foto: Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: