LIGA E KOMBEVE/ Portugalia mposht Italinë, Spanja sfidon sot nënkampionët e botës

LIGA E KOMBEVE/ Portugalia mposht Italinë, Spanja sfidon sot nënkampionët e botës
Liga e Kombeve, një kompeticion i ri i UEFA-s, ka nisur mbarë për kampionët e botës, Francën, që pas barazimit me Gjermaninë fitoi 2-1 kundër Holandës dhe mori kryesimin e grupit.

Portugalia pa Cristiano Ronaldon fitoi 1-0 kundër Italisë, me gol të Andre Silva në fillim të pjesës së dytë.

Debutim me humbje dhe zhgënjim për trajnerin e ri të Italisë, Roberto Mancini.

Spanja pas fitores 2-1 në Angli kërkon sot një rezultat pozitiv ndaj nën-kampionëve të botës, Kroacisë, për të mbajtur gjithashtu kreun e grupit.

UEFA Nations League – Dje

Liga A: Grupi 3

Portugali – Itali                       1-0

Liga B: Grupi 2

Suedi – Turqi                          2-3

Liga C : Grupi 1

Skoci – Shqipëri                      2-0

Grupi 4

Mali i zi-Lituani                      2-0

Serbi- Rumani                         2-2

Liga D: Grupi 1

Andorra – Kazakistan             0-1

Grupi 3

Kosovë-Ishujt F.                     2-0

Maltë – Azerbajxhan               1-1

 

Liga e Kombeve - Sot

Liga A: Grupi 2

20:45 Islandë – Belgjikë

Grupi 4

20:45 Spanjë – Kroaci

Liga B: Grupi 3

20:45 Bosnje - Austri

Liga C: Grupi 2

20:45 Finlandë -Estoni

20:45 Hungari - Greqi

Liga D: Grupi 2

20:45 Moldavi – Bjellorusi

20:45 San Marino – Luksemburg

Shpërndajeni me miqtë tuaj: