Dieta pastruese me bizele

Dieta pastruese me bizele
Dita 1

Mëngjesi: Drithëra dhe mollë jeshile;

Dreka: Supë me bizele me brokoli;

Darka: Sallatë me tranguj dhe domate, një gotë kos të skremuar.

 

Dita 2

Mëngjesi: 200 ml kos natyral dhe qitro;

Dreka: Supë me bizele, qumësht i fermentuar;

Darka: Omëletë me perime, bukë thekre.

 

Dita 3

Mëngjesi: 250 gramë gjizë dhe rrush të thatë, çaj bimor;

Dreka: Supë, një mollë e madhe jeshile;

Darka: Ragu me kungull të njomë dhe patëllxhan.

 

Dita 4

Mëngjesi: Bukë me djathë të shkrirë, lëng portokalli;

Dreka: Speca të zier, domate dhe qepë;

Darka: Supë me bizele me pak yndyrë.

 

Dita 5

Mëngjesi: 2-3 vezë të ziera dhe fruta të freskëta;

Dreka: Supë me bizele me perime;

Darka: Sallatë, kos të ulët në yndyrë.

 

Dita 6

Mëngjesi: Sallatë me mollë dhe fruta si agrumet, lëng karote;

Dreka: Supë dhe sallatë me domate;

Darka: Fileto të ziera pule, me lëng limoni.

 

Dita 7

Mëngjesi: Omëletë me perime, portokall të freskët;

Dreka: Supë bizele me mish pule, një gotë kos;

Darka: Speca të zier.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: