Dieta me majdanoz

Dieta me majdanoz
Si të humbasni deri në 3 kg për vetëm 7 ditë

Dihet botërisht që majdanozi është një diuretik i fuqishëm dhe një mënyrë natyrale në luftën kundër infeksioneve të traktit urinar dhe sëmundjeve të veshkave. Megjithatë, asnjë nga ne nuk e shfrytëzon mjaftueshëm. Majdanozi është magjik dhe mund t’u ndihmojë të humbisni deri në 3 kilogram për një javë.

Përgatitja:

Pesë lugë majdanoz i vloni në një litër ujë, më pas lëreni të qëndrojë 20 minuta, kulloni ujin dhe më pas mund ta përdorni.

Përveç faktit që majdanozi ndihmon në largimin e ujit nga organizmi, ai gjithashtu është antioksidant i fuqishëm në luftën kundër bakterieve. Kjo fuqi e majdanozit është e vërtetuar shkencërisht.

Sasia e rekomanduar e çajit është 1 litër brenda ditës dhe jo më shumë. Peshojeni veten para se të filloni të konsumoni këtë pije dhe bëjeni të njëjtën gjë edhe pas 7 ditëve. Rezultatet janë të mahnitshme!

Shpërndajeni me miqtë tuaj: