BARCELONA/ Zbulohet fanella e re, e veçanta: ngjyrat rozë dhe simboli i qytetit 

BARCELONA/ Zbulohet fanella e re, e veçanta: ngjyrat rozë dhe simboli i qytetit 
Barcelona ka zbuluar fanellën e tretë të këtij sezoni që paraqet edhe një pjesë të këtij qyteti.

E projektuar nga “Nike”, fanella paraqet edhe pamje nga rruga “Avenida Diagonal” që lidh qytetin si dhe dy ngjyra të përziera mes ngjyrës së keqe-errët dhe asaj pink.

Shiriti i parë e fanellës së këtij sezoni reflekton qytetin e Barcelonës dhe dhjetë shiritat e tjerë 10 rrethinat e këtij qyteti.

Më 15 shtator Barcelona përballet me Real Sociedad, në javën e katërt të kampionatit spanjoll.

Pas tre javëve të para, katalanasit kanë 9 pikë të plota, aq sa edhe Real Madrid.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: