VIDEO/ Sporti ekstrem, shikoni si "fluturon" makina

VIDEO/ Sporti ekstrem, shikoni si "fluturon" makina
Një lloj sporti i veçantë ka filluar të tërheqë vëmendjen e tifozëve.

Një makinë sportive pa motor lëshohet nga një lartësi e madhe. Ajo ngjitet mbi një pedanë dhe bën një “fluturim’ spektakolar.

Një sport i ngjashëm me skitë, por shumë më i rrezikshëm. /a.a/ Albanian Free Press Online/