VIDEO/ ‘Çmendet’ gorilla, ja fut me grusht xhamit në kopshtin zoologjik

VIDEO/ ‘Çmendet’ gorilla, ja fut me grusht xhamit në kopshtin zoologjik
Pamjet janë xhiruar nga një kamera amatore brenda një kopshti zoologjik.

Kafazi ku mbahet kjo gorillë është i izoluar me xhama të blinduar që e ndajnë nga zona e vizitorëve.

Por duket se vizitorët kanë shkaktuar acarim te gorilla, që është afruar dhe ka goditur me egërsi xhamin me grusht. /a.a/ Albanian Free Press Online/

Video: Daily Mail