Të rejat e fundit nga masakra në Vlorë, 8 viktimat në morg për ekspertizë, 2 të plagosur në operacion

Të rejat e fundit nga masakra në Vlorë, 8 viktimat në morg për ekspertizë, 2 të plagosur në operacion
Kanë mbërritur në morgun e spitalit të Vlorës 8 viktimat nga ngjarja e sotme në fshatin Selenicë.

Trupat e viktimave po i nënshtohet eksperitësë së mjekëve.

Fillimisht, u kqyrën dy trupat e fëmijëve të familjes Zykaj dhe më pas po i nënshtrohen ekspertizës viktimave të tjera.

Viktimat kanë plagë të shumta nga plumbat e kallashnikovit.

Mbetet ende i pa qartë numri i të plagosur ndërkohë që raportohet se dy prej tyre janë në sallën e kirurgjisë.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: