Shkoi në Shëngjin për peshk, 35-vjeçari qëllon aksidentalisht veten

Shkoi në Shëngjin për peshk, 35-vjeçari qëllon aksidentalisht veten
Një peshkatar amator nga Tirana ka mbetur i plagosur në plazhin e Shëngjinit. P

Ngjarja ka ndodhur në plazhin “Rana e Hedhun” ku 35 vjeçari me iniciale Z.M, duke gjuajtur peshq me pushkë deti, aksidentalisht ka qëlluar veten me shtizën e pushkës në qafë.

Më datë 05.08.2018, në plazhin “Rana e Hedhun”, Shëngjin, shtetasi Z. M., vjeç  35, banues në Tiranë, duke gjuajtur peshk me një pushkë peshkimi, aksidentalisht i është ngulur në qafë shtiza e pushkës duke i shkaktuar dëmtime të lehta dhe aktualisht ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për vlerësim”, njofton policia.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: