Përfshihet nga flakët masivi pyjor në Pukë, dyshohet si e qëllimshme

Përfshihet nga flakët masivi pyjor në Pukë, dyshohet si e qëllimshme
Një sipërfaqe pyjore është përfshirën nga flakët në fshatin Dush të rrethit të Pukës.

Sipas dyshimeve të para mendohet se zjarrvënia mund të jetë e qëllimshme, teksa në vendngjarje ndodhen grupet e emergjencave dhe zjarrëfikëset.

Kujtojmë që një zjarr u shua më parë në fshatin Hoten në qarkun Shkodër.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: