Maskë kundër pikave të zeza në fytyrë

Maskë kundër pikave të zeza në fytyrë
Ne të gjithë kemi pika te zeza dhe jam i sigurt që të i gjithë urrejnë ato. E gjitha çka ju duhet janë dy përbërës. Provoni këtë maskë efektive për heqjen e pikave te zeza. Lëngu i limonit dhe e bardha e vezës janë përbërësit më të fuqishme natyrore që kjo maskë te ketë efekt për heqjen e këtyre pikave . Ne ju rekomandojmë që të përdorni këtë maske dhe të shpëtoni nga pikat e zeza.

Lëngu i limonit është një përbërës shumë i fuqishëm kur është fjala për yndyrën dhe bakteret në fytyrë, po ashtu edhe e bardha e vezës.

Kjo është mënyra se si duhet përgatitur kjo maskë e mahnitshme dhe efektive për heqjen e pikave te zeza .

Këtu është sasia e përbërësve që ju nevojiten për përgatitjen:

1 vezë e bardhë

1 lugë çaji lëng limoni i shtrydhur

Përgatitja dhe përdorimi:

Përzieni të bardhën e vezës me një rrahës vezësh. Ju do të merrni një përzierje të qetë. Shto lëng limoni në këtë përzierje. Para se të provoni ndonjë gjë, lani fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë dhe bëjeni atë të pastër. Përdorni një furçë të flokëve natyrale për të aplikuar maskë në fytyrën tuaj duke përjashtuar zonën e syve. Lini maskën në fytyrën tuaj për rreth 20 deri 25 minuta dhe pastaj hiqeni maskën nga fytyra juaj. Ju mund të përdorni kremin tuaj të përditshëm të fytyrës pasi maska është hequr plotësisht. Ne ju sugjerojmë që të përdorni krem të bazuara në kamomil.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: