Dieta “Të hash si një ëngjëll”

Dieta “Të hash si një ëngjëll”
Nëse e keni mbi ngarkuar veten në dimër apo në festa të shumta, mos u ndjeni nën panik. Vetëm ndiqni dietën "Hani si një engjëll" që zgjat 24 orë. Ndiqeni këtë dietë përpara mbrëmjes që keni në zyrë apo para ndonjë nate tjetër kur ju të çmendeni paksa. Mos e ndiqni planin më shumë se një ditë në kaq kohë dhe maksimumi dy herë në javë.

Mëngjes: Një shishe të vogël me lëng probiotik, plus një fetë buke dietike të lyer me marmelatë.

Mesditë: Një banane.

Drekë: Sallatë të madhe jeshile me dy fileto të vogla të grira pule dhe 125g ton.

Darkë: Një pjatë me perime të ziera me lëng limoni dhe piper të zi. Shoqërojeni me peshk ose salmon. Në fund fruta të freskëta.

 

/j.m/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: