Çantat e plazhit, tendenca për 2018

Çantat e plazhit, tendenca për 2018
Nga Enrico Matzeu

Zgjidhni modelin më mirë të përshtatshëm për ju, por sidomos me kostumin tuaj të banjës, duke përfshirë edhe versionet kashte, të kanavacë klasike, kanavacë origjinale ose PVC transparente, të jenë super elegante nën ombrellën tuaj.

Të shkosh në plazh me pamjen e duhur është e rëndësishme dhe përveç rrobave të banjës, të cilat janë logjikisht personazhet kryesore, ju gjithashtu duhet të dini se si të zgjidhni me kujdes pajisjet, deri tek çanta në det. Ka shumë modele dhe mundësitë për t'i kombinuar ato në mënyrën e duhur janë shumë. Vetëm të jeni besnikë ndaj stilit tuaj dhe sidomos në atë të bikinit tuaj, për të krijuar kombinimin perfekt që të jetë i patëmetë.

Në kanavacë

Më klasike në mesin e qeseve për det janë ato në pëlhurë pambuku. Ato janë të bollshme dhe të bollshme, në mënyrë që të na bëjnë peshqirën dhe të gjitha revistat tuaja të preferuara, sepse e dini se nën lagështinë ombrellë është thelbësore. Ngjyrat e ngurta janë më të lehta për t'u koordinuar me kostum tuaj, veçanërisht nëse është në fantazi. Zgjidhni jeshile ushtarake, aviacioni blu ose turtledove nëse preferoni një profil të matur. Nëse ju pëlqen të vini re, butë, fuchsia dhe mollë jeshile shkojnë mirë me një bikini me lule dhe fruta tropikale. Edhe në kanavacë qese mund të jetë e mbushur me bimësi në stilin Haëaii apo motive abstrakte, por sarong super ngjyra që ju mund të kombinohen me po aq i çuditshëm, për përzierje lojra dhe ndeshje shumë të çuditshme. Këto modele të qeseve mund të gjenden si të hapura dhe të pajisura me varen praktike për të parandaluar rrëshqitjen e rërës kudo.

 

Në kashtë

Ato janë më të popullarizuara në mesin e çantave të plazhit. Ne flasim për ato në kashtë, i ngurtë dhe me pak a shumë proces të shkurtër për t’u realizuar, kur ju keni të veshur një mantel dhe një bandanë tek flokët, ngjyrë  koral të kuq dhe të bardhë dhe flutura lart. Në ngjyra natyrore të japin më shumë kënaqësi, por variante ngjyre të tilla si tulla, e gjelbër shishe ose versione të ndritshme e portokalli, tronditësen rozë dhe elektrike blu, janë mjaft elegante. Super glamour janë atëherë ato me qëndisje, me gjethe dhe lule në lehtësim dhe në kontrast ngjyrash. Për një pamje elegante të plazhit, ju mund t'i gjeni edhe ato të pasura me kristale dhe ngjitëse. Zakonisht ato kanë formë të butë dhe të rrumbullakosur, por gjithashtu mund të përqendroheni në versionin e kovës, më të rafinuara dhe retro në frymëzim.

Në thes

Çantat në thes janë më të buta se çantat prej kashte dhe zakonisht janë të ndara dhe të gërshetuara. Përveç ngjyrave natyrore ju mund të gjeni nuanca shumë të ndritshme ose hije klasike të verës: nga qielli blu në koral. E mund t’i gjeni edhe me logot e markave të modës apo versionet origjinale, të tilla si ato që përdorin qese vjetra kafe ose patate, shkurtohet ndoshta me rripa lëkure ose plastike me ngjyrë me kontrast, trajtohen dhe mbylljet për një stil kolonial me shije. Me pëlhurën në thes atëherë ju mund të pasuroheni me modele me fantazi, në skajet e vogla që mbivendosen njëra nga tjetra në të zezë dhe të bardhë ose në versionet me ngjyra.

 

Të tejdukshme

Midis tendencave të verës bën pjesë edhe çanta transparente e plazhit, të cilat nuk janë vetëm për veshmbathje dhe pamje të zhveshur, por edhe pajisje, sidomos për rroba plazhi. Pra, qesja klasike e plazhit me forma drejtkëndore është transparente me përdorimin e PVC dhe plastikës së lehtë që nuk lë hapësirë ​​për sekretet tuaja më intime. Por gjithmonë mund të përdorësh çanta menjë portofol të vogël brenda, ku të vendosësh dokumente dhe telefonin celular. Çantat më të mëdha mund të kenë doreza dhe detaje në lëkurë ose pëlhurë nga blu në të bardhë, deri në të kuqe të koraleve. Modelet janë edhe qese sugjestive për blerës, ose kujtojnë çantat për blerje. Kompletoni veshjen tuaj me një kapele transparente dhe një palë vathë në pleksiglas dhe ju jeni gati.

Në xhins

Edhe xhinsi është një sugjerim interesant për çanta detare. Është e qëndrueshme dhe e lehtë për t'u larë, si dhe për të qenë një gjelbërim i përjetshëm në çdo stinë. Të mëdha dhe të shtrenjta në blu klasik dhe bukuri të përjetshme, me doreza të gjata dhe ndoshta edhe rripin e shpatullave për t'i mbajtur me lehtësi. Denimi gjithashtu mund të jetë i qartë dhe pak i larë për një stil me humor edhe në plazh, ose xhins të zi apo pse jo të bardhë dhe për këtë arsye shumë të ftohtë dhe në stinën e verës. Ka edhe nga ato ku bëjnë pjesë fantazitë, minimale ose maxi, të shtypura në xhinse të të gjitha ngjyrave për t'u kombinuar me kostume të çuditshme dhe një pëlhurë të ashpër.

Në rrjetë

Ndër risitë e verës ka një që vjen, në të vërtetë, nga e kaluara. Ne flasim për rrjetat ose çantat në grep, të cilat kujtojnë ato me të cilat gjyshet tona shkonin në treg shumë vite më parë. Sot këto çanta gjejnë një jetë të re me materiale klasike dhe inovative, të mbështetura nga ngjyrat po aq të mahnitshme, të tilla si ato fluoreshente, të cilat janë një kontrast i shkëlqyeshëm me disponimin e cilësisë së mirë të dizajnit. Në varësi të stilit dhe për këtë arsye madhësia e vrimave, ju mund të vendosni se çfarë duhet të veshin. Ju nuk do të keni probleme me peshqirin e plazhit dhe flip-flops, por për artikujt më të vegjël, ju mund të përdorni edhe çanta me ngjyrë, të vogla, ndoshta në PVC  e pa ngjyrë. Çantat e thurura dhe çantat rrjetë mund të jetë të zbukuruara me temina ose gurë, pafka metalike të vogla, për të sjellë një prekje e magji në plazh.

Si torbë

Nëse ju jeni një vajzë sportive dhe ju pëlqen të jeni të rehatshëm, zgjidhni çanta thasë, të thellë e të bukur, për të bërë që të qëndrojnë të gjitha ato që kemi me vete, duke përfshirë edhe lojërat e fëmijëve. Nuk është thjesht një çështje stili, por edhe praktike. Zakonisht do t'i gjeni në kanavacë dhe në ngjyra neutrale ose në blu, të përsosur për një udhëtim me varkë. Ato janë të rafinuara me detaje të kundërta dhe vizatime të ankorave ose kuajve në lehtësim, por nëse doni të jeni më i rafinuar nga partneri juaj, le të qëndrojmë mbi inicialet tuaja, në mënyrë strikte me shkronja italike.

*përkthyer nga www.donnamoderna.com

Shpërndajeni me miqtë tuaj: