ZVICËR/ Fitorja e Sion nuk “ngroh” as Lenjanin dhe as Kukelin 

ZVICËR/ Fitorja e Sion nuk “ngroh” as Lenjanin dhe as Kukelin 
Dy futbollistë të Kombëtares shqiptare të Sion në Zvicër e kanë nisur me të njëjtin ekip sezonin e ri.

Sioni i është gëzuar fitores së parë, por Emrir Lenjani është aktivizuar vetëm në minutat e fundit të kësaj sfide.

Sa i përket Burim Kukelit, mbeten ende të panjohura afatet e kthimit të tij në fushën e lojës pas dëmtimit të pësuar që sezonin e kaluar.

Mesfushori shqiptar ka shumë kohë pa luajtur dhe nuk ka zhvilluar normalisht fazën përgatitore.

Sion fitoi 4-2 ndaj ST Gallen.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: