URUGUAI/ Ekipi pritet me festime pas kthimit në shtëpi

URUGUAI/ Ekipi pritet me festime pas kthimit në shtëpi
Ndryshe nga Brazili, Uruguai është pritur mirë nga tifozët pas kthimit.

Dje lojyarët e Uruguait zbritën në Aeroportin e Montevideo ku i pritën nga qindra tifozë entuziastë.

Edhe yjet si Luis Suarez dhe portieri  Fernando Muslera kanë udhëtuar bashkë me ekipin, duke mos preferuar që të qëndrojnë në Europë, për të qenë në dispozicion të ekipeve të tyre pas Botërorit.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: