Ukraina i zgjat kontratën Shevcenkos

Ukraina i zgjat kontratën Shevcenkos
Andriy Shevchenko konfirmohet trajner i Ukrainës deri në fund të vitit 2020.

Federata Ukrainase e Futbollit ka aprovuar vazhdimin e punës së trajnerit, ndonëse Ukraina nuk ia doli të kualifikohej në finalet e botërorit të fundit.

Ish-sulmuesi i Milan rinovoi kontratën dhe konfirmoi të njëjtin staf ku bën pjesë edhe Mauro Tassotti.

Ukraina e drejtuar nga Shevchenko fitoi miqësoren e fundit në Shqipërisë.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: