Statuja e Leninit, “ironia” me tifozët anglezë para ndeshjes    

Statuja e Leninit, “ironia” me tifozët anglezë para ndeshjes    
Statuja e udhëheqësit komunist Vladimir Lenin qëndronte para stadiumit “Luzhniki” të Moskës, duke bërë ironi për tifozët e shumtë anglezë.

Rreth 81 mijë tifozë patën fatin ta shihnin ndeshjen gjysmëfinale mes Anglisë dhe Kroacisë në stadium.

“Hijet” e Luftës së Ftohtë mes dy kampeve do të shoqërojnë francezët dhe kroatët edhe në finalen e madhe të Moskës.

 

 

 

 

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: