SHBA, 100 mijë tifozë për miqësoren Liverpool-United

SHBA, 100 mijë tifozë për miqësoren Liverpool-United
Xherdan Shaqiri shënoi para 100 mijë tifozëve në miqësoren e fundit që u zhvillua në turneun e Amerikës, mes Liverpool dhe Manchester United.

Yjet e dy ekipeve të Premier League bënë që në një miqësore të kishte një prani të jashtëzakonshme të tifozëve.

Edhe Mourinho u shpreh i befasuar nga prania e tyre, kur dihet se SHBA nuk e ka të zhvilluar futbollin si në Europë.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: