“SEKRETI” I BOTËRORIT/ Mbappe luajti i dëmtuar në finale 

“SEKRETI” I BOTËRORIT/ Mbappe luajti i dëmtuar në finale 
Mediat franceze kanë bërë të ditur se lojtari më i mirë i ri i Kupës së Botës, Kylian Mbappe luajti i dëmtuar në gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Ai normalisht nuk duhej të luante ndaj Belgjikës por stafi sakrifikoi dhe po ashtu kjo ndikoi që Mbappe të mos rikuperohej plotësisht as për ndeshjen finale ndaj Kroacisë.

Sipas L'Equipe, stafi mjekësor mbajti sekret dëmtimin e Mbappe, ndërsa Franca rrezikoi me aktivizimin e tij.

Dhe i dëmtuar ai shkëlqeu madje shënoi në finale një nga golat që vulosi fitoren 4-2 ndaj Kroacisë.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: