Protesta, shoqëria civile në mbështetje të artistëve me pankarta: Pa teatër nuk ka Evropë

Protesta, shoqëria civile në mbështetje të artistëve me pankarta: Pa teatër nuk ka Evropë
Me dhjetëra artistë dhe qytetarë janë bërë bashkë sot për të protestuar kundër ligjit për prishjen e Teatrit Kombëtar.

Me pankarta në duar ata janë nisur drejt kryeministrisë, ku shkruhej: Pa teatër nuk ka Evropë.

Edhe opozita prej muajsh proteston bashkë me qytetarët dhe artistët kundër aferës korruptive të qeverisë për shembjen e Teatrit e ngritjen e kullave.

/l.k./

Foto Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: