Nafta bashkon në një tavolinë në Stamboll kryeministrin Rama, Erdogan dhe Vuçiç

Nafta bashkon në një tavolinë në Stamboll kryeministrin Rama, Erdogan dhe Vuçiç
Para fillimit të Kongresit të 22-të Botëror të Kongresit të Naftës në Stamboll, Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic, Kryeministri bullgar, Binali Yildirim, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borisov, Ministri i Energjisë dhe i Burimeve Natyrore të Turqisë, Berat Albayrak, si dhe Presidenti i Këshillit Botëror të Naftës, Joseph Tot, kanë pasur një takim të shkurtër mes tyre.

Nesër është parashikuar që Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama të udhëtojë drejt Londrës për të firmosur marrëveshjen mbi detin me palën greke, pas një takimi që pritet të zhvillojë me kryeministrin grek, Alexis Tsipras.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: