“KM-7”, Mbappe i merr “numrin” Ronaldos

“KM-7”, Mbappe i merr “numrin” Ronaldos
Kylian Mbappe dorëzoi fanellën me numrin 29 që mbante deri tani dhe mori fanellën me numrin 7 te PSG.

Djaloshi i talentuar francez duket se kërkon të ndjekë hapat e Cristiano Ronaldos.

Ky do të jetë edhe numri i ri i yllit francez.

Mbappe, 19-vjeç, që shkëlqeu në botëror para sezonit  2018-19, ndërsa ai i ka dhënë fund hipotezave për një largim të mundshëm te Real Madrid.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: