GJERMANIA/ Stoli nuk ndryshon, Lëv trajner edhe pas dështimit 

GJERMANIA/ Stoli nuk ndryshon, Lëv trajner edhe pas dështimit 
Në heshtje pas eliminimit të turpshëm, Gjermania megjithatë nuk ka ndërmend të shkarkojë trajnerin.

Është konfirmuar për mediat gjermane se reformimi i ekipit për Euro 2020 do të nisë me trajnerin Joakim Lëv, i cili drejton Gjermaninë që pas Botërorit 2006.

Lëv është deri më 2022 në kontratë dhe pavarësisht dështimit historik në Rusi 2018, ka marrë besimin për të vijuar detyrën.

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: