FIFA/ Trajneri më i mirë, edhe Daliç në listë

FIFA/ Trajneri më i mirë, edhe Daliç në listë
Paralelisht me lojtarin më të mirë nga FIFA do të jepet edhe çmimi i trajnerit më të mirë.

Diego Simeone, Ernesto Valverde dhe Zinedine Zidane,  sikurse Didier Deschamps që udhëhoqi Francën drejt triumfit të Kupës së Botës, apo Zlatko Dalic i Kroacisë, dhe Gareth Southgate i Anglisë, Roberto Martinez i Belgjikës, garojnë për çmimin e madh.

Por edhe trajnerë të klubeve më të njohura në Europë si Pep Guardiola, Massimiliano Allegri e Jurgen Klopp janë po ashtu në listë.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: