FESTA E ÇMENDUR/ Arritja në finale, Anglia u trembet “idiotëve të saj”  

FESTA E ÇMENDUR/ Arritja në finale, Anglia u trembet “idiotëve të saj”  
Anglia ka një problem të madh me tifozët e saj, jo vetëm me ata që ndjekin ekipin e tyre në stadium.

Arritja në gjysmëfinale është festuar gjerësisht, por tifozë huliganë kanë ndalur edhe ambulancën dhe e kanë shkatërruar atë, aq sa mediat britanike i kanë etiketuar “idiotët e një feste të çmendur”.

Por arritja në finale pritet të shoqërohet me një çmenduri edhe më masive, duke detyruar autoritetet britanike të marrin masa.

Pati kritika të shumta mbi sjelljen e tifozëve në rrugët e Londrës. “Kur tifozët anglezë konsumojnë alkool, truri i tyre nuk funksionon.”

Shpërndajeni me miqtë tuaj: