EKSPERIENCA UNIKE/ Bëhet baba në botëror, Delph 24 orë leje për të parë vajzën

EKSPERIENCA UNIKE/ Bëhet baba në botëror, Delph 24 orë leje për të parë vajzën
Eksperienca në finalet e Kupës së Botës është ëndërr për çdo futbollist.

Por jeta të rezervon edhe momente unike.

“Kam përjetuar 24 orët më të jashtëzakonshme në jetë,” tha mesfushori i Manchester City, Fabian Delph, i cili u kthye nga Rusia në Angli duke marrë 24 orë leje për të qenë pranë bashkëshortes që i solli në jetë një vajzë.

Ai udhëtoi pas kualifikimit me Kolumbinë dhe pas 24 orës leje do të kthehet për t’u bashkuar sërish me ekipin që po përgatitet për përballjen çerekfinale ndaj Suedisë.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: