Denoncon për dhunë ish-gruan e bashkëshortit

Denoncon për dhunë ish-gruan e bashkëshortit
Një 40-vjeçare nga Durrësit ka kërkuar urdhër-mbrojtje në polici, pasi ish-bashkëshortja e burrit të saj e ka dhunuar.

Policia sqaron se R.M., ka kallëzuar shtetasen me inicialet M.K., për dhunë fizike dhe psikologjike.

“Më datë 11.07.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtje së menjëhershme, për shtetasen R.M., vjeçe 40, banues në Durrës, pasi dyshohet se ish bashkëshortja e burrit shtetasja M.K., vjeçe 32, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Materialet i kaluan Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masat ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”, deklaron zyrtarisht policia.

/l.k./

Foto Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: