Cili ekip ka lojtarët më të mirë? Davor Suker: Nuk është garë makinash

Cili ekip ka lojtarët më të mirë? Davor Suker: Nuk është garë makinash
Davor Suker, ish-sulmues i shquar kroat që shkëlqeu në Francë ‘98, drejton aktualisht Federatën kroate të Futbollit.

“Do të doja të ndesheshim më herët me Anglinë, sepse tani ata kanë një ekip shumë më të fortë,” - nënvizoi Suker. - “Nuk luajnë paratë, ose nuk garojnë makinat Ferrari. Do të jetë një ndeshje 11 kundër 11 lojtarëve,” – tha ai, duke hedhur poshtë epërsinë që u japin emra të veçantë ndeshjeve të Kupës së Botës, sidomos kur bëhet fjalë për takime të tilla.

“Na pëlqen të luajmë me ekipe si Anglia, sepse kemi lojtarë të shpejtë dhe ndeshja do të jetë e hapur,” – thotë Vedran Corluka, ish-mbrojtësi i Manchester City e Tottenham.

“Stili i Anglisë është pak i ngjashëm me atë të Manchester City’s, veçanërisht me Stones i cili është gjithnjë pranë topit. Shpresoj të shkojë si në Ëembley më 2007, kur ne fituam 3-2!”

Shpërndajeni me miqtë tuaj: