“BREXIT”/ Kryeministrja May e ndau Anglinë, Southgate e bashkoi

“BREXIT”/ Kryeministrja May e ndau Anglinë, Southgate e bashkoi
Opinioni britanik ishte i ndarë më dysh për të dalë nga Europa apo për të qëndruar.

Ndonëse triumfoi dalja me kryeministren Theresa May, në atë që u quajt “Brexit” dhe debatet në Angli vazhdojnë, një tjetër emër bashkoi britanikët para gjysmëfinales së djeshme dhe veçanërisht anglezët: trajneri i kombëtares: Gareth Southgate.

Sondazhet në Angli tregojnë se suksesi i munguar i Kombëtares unifikoi kombin si me magji.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: