Asgjësohen 643 rrënjë kanabis në Krujë, në kërkim autorët

Asgjësohen 643 rrënjë kanabis në Krujë, në kërkim autorët
Rreth 643 bimë kanabis janë asgjësuar në Krujë gjatë një aksioni anti-drogë.

Nga organet përkatëse ende po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve, teksa rrënjët e kanabisit u gjetën të fshehura në një zonë të pyllëzuar.

Më datë 09.07.2018, nga kontrolli i ushtruar në territore të pyllëzuara, u gjetën të kultivuara dhe asgjësuan 643 bimë narkotike të llojit Cannabis Sativa.

Po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë”, njofton policia.

/f.ç/Albanian Free Press Online/

Shpërndajeni me miqtë tuaj: