Zjarri “bën hi” 5 ha bimësi dhe 130 mijë rrënjë ullinj në Sarandë

Zjarri “bën hi” 5 ha bimësi dhe 130 mijë rrënjë ullinj në Sarandë
Një zjarr i fuqishëm ka djegur rreth 5 ha bimësi dhe 130 mijë rrënjë ullinj në Livadhja të Sarandës.

Autoritetet vendore sqarojnë se  zjarri ka rënë si pasojë e shkëputjes së një kabulli elektrik.

Nga zjarri kanë shpëtuar falë ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse 5 banesa.

Zjarri u fik pas disa orësh nga pas një koordinimi të punës mes zjarrfikësve, policisë dhe komunitetit.

/l.k./

Foto Google

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: