STATISTIKAT/ Lojtarët me më shumë ndeshje dhe gola në Botëror

STATISTIKAT/ Lojtarët me më shumë ndeshje dhe gola në Botëror
Lojtarët me më shumë ndeshje në Botëror

Javier Mascherano i Argjentinës (16)

Rafael Marquez i Meksikës          (16)

Lionel Messi i Argjentinës            (15)

Mesut Özil i Gjermanisë                                (14)

Manuel Neuer i Gjermanisë        (13)

Thomas Müller i Gjermanisë       (13)

Cristiano Ronaldo i Portugalisë   (13)

Sergio Ramis i Spanjës                   (13)

 

Lojtarët që kanë më shumë gola në Botëror

Thomas Müller i Gjermanisë       (10)

James Rodríguez i Kolumbisë     (6)

Lionel Messi i Argjentinës            (5)

Gonzalo Higuain i Argjentinës     (5)

Tim Cahill i Australisë                      (5)

Luis Suárez i Uruguait                     (5)

Neymar i Brazilit                               (4)

 

Ligat me më shumë futbollistë:

Premier League (124)

La Liga                   (81)

Bundesliga          (67)

Seria A                  (58)

Ligue 1                  (49)

Klubet me më shumë lojtarë

Manchester C.                                  (16)

Real Madrid                                        (15)

Barcelona                                            (14)

Chelsea, Totenham, Psg               (12)

Manchester U, Juve, Bayern       (11)

Shpërndajeni me miqtë tuaj: