Rama takon Metën për Teatrin, marrëveshjen me Greqinë dhe negociatat me BE-në

Rama takon Metën për Teatrin, marrëveshjen me Greqinë dhe negociatat me BE-në
Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot pasdite një takim me presidentin Ilir Meta.

Në takimin 30 minutësh, realizuar në zyrën e kreut të shtetit, është diskutuar për negociatat me Greqinë dhe çështjen e Teatrit Kombëtar. Gjithashtu është folur edhe për zhvillimet politike në vend dhe vendimin e pritshëm të BE-së për negociatat.

Takimi mes dy krerëve të lartë të shtetit ka ndodhur jashtë vëmendjes së mediave.

/l.k./

Foto Google

Shpërndajeni me miqtë tuaj: