Përplasen në Belgjikë bandat rivale shqiptare, një grua humb jetën, 4 të tjerë u plagosën

Përplasen në Belgjikë bandat rivale shqiptare, një grua humb jetën, 4 të tjerë u plagosën
Një grua humbi jetën ndërsa katër person të tjerë u plagosën pas një sherri mes dy bandave rive shqiptare në Belgjikë.

Mediat vendase raportojnë se ngjarja ka sot herët në mëngjes në Ans (Liezh, Belgjikë) dhe po sipas tyre, protagonistë kanë qenë shqiptarët.

Gruaja mbeti e vdekur në vend kur një makinë e përplasi teksa po ndihmonte një prej miqve të saj të plagosur rëndë.

“Personat e përfshirë kanë përdorur shufra hekuri, shkopinj bejsbolli dhe thika”, citohet zyra e prokurorit të Liezh.

/l.k./

Marrë nga www.rtlbelgium.be

Shpërndajeni me miqtë tuaj: