Mourinho "i paduruar", Fred shkon për 60 mln euro te United

Mourinho "i paduruar", Fred shkon për 60 mln euro te United
 

Manchester United bën goditjen e parë. Djajtë e Kuq shpenzuan plot 60 milionë euro për lojtarin e Shakthar Donetsk, brazilianin Fred. Mesfushori 25-vjeçar mbërriti në qendrën sportive të Djajve të Kuq për të kryer vizitat mjekësore. Në këtë mënyrë tekniku portugez Jose Mourinho e nisi merkaton verore me blerjen e shtrenjtë dhe me kualitet. Klubi anglez pritet të konfirmojë në mënyrë zyrtare lajmin e transferimit të parë të verës.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: