PAOLO FOX: Klasifikimi javor, horoskopi 28 maj-03 qershor

PAOLO FOX: Klasifikimi javor, horoskopi 28 maj-03 qershor
Nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox

Klasifikimi nis nga shenja që do të kalojë një javë më të vështirë e deri tek shenja më e favorizuar e javës.

 

12

Virgjëresha

Edhe pse ky është një vit shumë i rëndësishëm, tani po përjetoni disa javë rënieje të lehtë. Cilësitë ose sukseset tuaja të mëdha, nuk janë në diskutim, por stresi dhe tensionet që grumbullohen në jetën tuaj të përditshme, mund të ndikojnë në mirëqenien psikofizike. Ndonjëherë madje, keni qenë edhe sëmurë. Të hënën, të martën dhe të mërkurën, mund të jeni të zemëruar, nëse ka ndonjë vonesë ose dikush nuk e kryen detyrën e tij, pastaj një lehtësim i vogël në mes të javës. Marrëdhëniet sentimentale janë gjithmonë të vlerësuara dhe pozitive.

 

11

Shigjetari

Këto ditë, ju duhet të mendoni për projektet në pritje për verën që mund të jetë një trampolinë për vjeshtën dhe vitin e ardhshëm. Mbetet një Mërkur kundërshtar, me të cilin nuk keni përfitime të mëdha ekonomike. Çdo marrëveshje nuk mbyllet në favorin tuaj. Ju jeni duke pritur për disa javë plot tension. Pjesa e dytë e qershorit do të jetë interesante për raportet. Ata që kanë një histori, bëjnë plane të mëdha dhe për ata që kanë një ndarje në progres, gjërat përmirësohen. Hëna i bën ditët të shqetësuara, ndërmjet të hënës dhe të mërkurës. Rimëkëmbje e ngadaltë e dashurisë, pas një fillimi të vërtetë të rëndë të majit.

 

10

Demi

Kalimi i Uranit në shenjë, mund të funksionojë në dy mënyra: Për "Demin e lirë" i cili mund ta menaxhojë jetën e tij sipas dëshirës, ​​ekziston një dëshirë e madhe për të ndryshuar mënyrën e jetesës; për Demat që kanë rezistencë ndaj ndryshimeve ose janë penguar për arsye personale ose ekonomike, situata mund të përjetohet në mënyrë të shqetësuar. Gjëja e rëndësishme është të veproni me kujdes, mos e trazoni shumë ujin, por filloni të shikoni diçka të re - një projekt ose një punë që mund të lindë dhe vazhdon gjatë muajve të ardhshëm. Ditë të mira nga e premtja deri të dielën.

 

9

Bricjapi

Zbrisni poshtë në klasifikim, për shkak të tensioneve rreth jush. Por ju jeni gati për të bërë zgjedhje të mëdha për të ardhmen, pas pushimeve për reflektim që keni marrë në mes të marsit dhe prillit. Për ju, disa referenca janë të rëndësishme. Ju jeni për pak fjalë, por për shumë fakte! Paolo Fox ju këshillon të filloni të mendoni më shumë për veten dhe të ardhmen tuaj. 2018-ta është një vit i rritjes në bazë të dhimbjes, vuajtjes që sjell mençuri dhe pjekuri.

 

8

Peshqit

Ky është një moment delikat për ju. Edhe pse suksesi juaj nuk është vënë në pikëpyetje, energjia juaj po bie. Ju mund të keni pasur nevojë për të ndihmuar njerëzit, keni qenë shumë të dobishëm për të tjerët! Mos e neglizhoni dashurinë dhe familjen! Ngritje nga java e kaluar, por ende ka disa shqetësime. Shpesh ju tentoni të jetoni jetën e përditshme me ankth. Është e rëndësishme të kujdeseni më shumë për veten! E mërkurë dhe e enjte, këto janë ditë pak të tensionuara dhe nervoze. Intuita juaj do të jetë në gjendje t'ju ndihmojë gjatë fundjavës.

 

7

Ujori

Ujori gjen pak energji më shumë, gjithashtu keni Mërkurin në gjendje të mirë. Për idetë dhe marrëdhëniet me të tjerët, kjo është një parajsë e rëndësishme. Parajsa, gjithashtu, e rebelimit të madh: Ka ardhur koha për të bërë një zgjedhje, por mos lejoni veten të udhëhiqeni nga pasioni dhe instinkti! Vëmendje sidomos për ata që kanë pasur shpenzime, nuk duhet të harrojnë kuadrin financiar. Marsi në shenjë, jep pak trazim.

 

6

Dashi

Faza e shqetësimit në dashuri, është lënë pas; jeni të qeverisur nga Marsi, kështu që ju pëlqen të luftoni dhe pothuajse kurrë nuk keni një marrëdhënie lineare. Në këto ditë kërkoni pak konfirmim në dashuri, ndoshta je pak i shqetësuar për tensionet në familje. Mos merrni asgjë për të dhënë asgjë, sepse pas javës së parë të qershorit, do të hapet një periudhë e rëndësishme. Për punën, Paolo Fox këshillon të merreni me gjërat siç vijnë, për të jetuar ditë pas dite. Nëse këto ditë, ju e gjeni veten në një rrugë të papërmbajtur, ndoshta kjo gjithashtu është e mirë, sepse do të jeni në gjendje të zhvilloni kreativitetin tuaj.

 

5

Peshorja

Rimëkëmbje për të lindurit e kësaj shenje. Ju kërkoni shpesh konfirmime, por duhet të jeni më të vendosur. Vlerat e miqësisë dhe besnikërisë, të cilat gjithmonë kanë qenë një kështjellë për ju në jetë, nuk duhet të hiqen vetëm, sepse të tjerët sillen keq; por nuk duhet të deprimoheni, nëse gjeni veten në një mjedis që nuk është aspak ajo që ju dëshironi. Ata që kanë biznesin e tyre, mund ta menaxhojnë atë ndryshe në javët e ardhshme.

 

4

Akrepi

Me Jupiterin në shenjë, ju mund t’i fitoni betejat. Gjithmonë keni tendencën të stimuloni dhe të provokoni të tjerët, por mos e tërhiqni shumë litarin. Kini kujdes se, çfarë doni të bëni dhe mbani mend se gjestet dhe dashuria llogariten të enjten dhe të premten.

 

3

Luani

Filloni të lëvizni diçka; ju mund të vendosni në verë për të eksploruar horizonte të reja. Keni parasysh një evolucion që do të ketë përfundimin maksimal në fund të vitit. Këto ditë, po kërkoni një rrugë që keni humbur. Kjo është një javë e rëndësishme për të jetuar marrëdhënie me dashurinë e plotë dhe të rizbuluar. Fundjavë e rëndësishme.

 

2

Binjakët

Shumë Binjakë në këto ditë, do të marrin një konfirmim, një lajm. Mërkuri në shenjë gjithashtu, sjell ambicie. Projektet tuaja krijuese janë të forta. Për kontratat dhe mundësitë e shfrytëzuara, kjo periudhë zgjat pozitivisht deri në shtator-tetor. Përpiquni tani për të bërë disa gjëra të qeta në fund të vitit.

 

1

Gaforrja

Konfirmime të vogla dhe të mëdha në kontekstin e punës sipas Paolo Fox. Megjithëse përpjekjet, për shkak se Saturni është kundër, janë dhe me disa vështirësi. Ju më në fund keni diçka më shumë. Nëse dëshironi të arrini një marrëveshje këtë javë, ditët më të mira janë ato të fillimit dhe të fundit të javës. Risi në dashuri.

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: