PAOLO FOX/ Klasifikimi javor, horoskopi 14 maj-20 maj

PAOLO FOX/ Klasifikimi javor, horoskopi 14 maj-20 maj
Nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox

Klasifikimi nis nga shenja që do të kalojë një javë më të vështirë e deri tek shenjë më e favorizuar e javës.

12

Luani

Këtë javë planetët lëvizin me shqetësim ndaj Luanit. Ka shumë mundësi që të keni ndonjë problem me punën, ndoshta dikush do të priste për ju ose ju do të prisni dikë, pak pengesa të mundimshme. Luani gjithmonë bie në këmbë. Verës do të jetë përgatitja për një vjeshtë të madhe. Mundohuni të jeni më të butë në dashuri. Të hënën dhe të martën diçka nuk mund të shkojë në rrugën e duhur; kushtojini vëmendje të shtunës 19 dhe të dielës 20. Por Luanët do të shërohen shumë shpejt.

11

Peshqit

Javë e lodhshme. Mundësitë e mëdha nuk diskutohen, por ekziston një gjendje fizike e rëndë. Në këto ditë, shumë të lindur nën shenjën e Peshkut janë të lodhur, theksoj përsëri. Në mes të javës do të ketë një moment disi më të mirë. Viti i rëndësishëm nga një pikëpamje biznesi: ka shqetësim dhe stres që do ta pësoni nga e premtja deri të shtunën.

10

Virgjëresha

Javë veçanërisht e shqetësuar. Projektet e mëdha janë në mendje: meqenëse Virgjëreshat janë të përpiktë, diçka nuk përshtatet në këtë periudhë dhe ato gjenden me njerëz që i bëjnë ata të shqetësuar. E gjithë kjo ju bën të ndiheni të sikletosur dhe të pasigurt. Disa njerëz të shenjës së Virgjëreshës nuk mund të menaxhojnë nervozizmin e tyre. Përpjekje, përkushtim dhe saktësi të madhe, por në afat të gjatë mundësitë kanë të mëdha. Ditë të mira për kontakte të premten dhe të shtunën.

9

Akrepi

Shumë Akrepa janë në gjendje të duan të bëjnë shumë, të testojnë vetveten dhe pastaj të frenohen. Nëse keni luftuar për nja dy vjet që të përmirësoheni, këto ditë do të përpiqeni të relaksoheni. Akrepi ka nevojë për të tjerët për ta bërë atë të ndihet i qetë, ata nuk mund ta bëjnë këtë vetëm. Duhet të kërkojnë tek njerëzit solidaritet. Ditë të mira të premten dhe të shtunën. Ata kanë nevojë për njerëz pozitive dhe diellore pranë.

8

Binjakët

Javë e sheshtë, të dielën 20 maj, një ditë pezull. Kujdes me llogaritë bankare dhe shkujdesjen. Ndonjëherë ke kokën tënde në ajër dhe ke probleme të pakujdesisë: heshtni të fundit dhe të përpiquni të plotësoni marrëveshjet e bëra, të cilat gjithashtu mund të shqetësojnë dashurinë. Mundohuni të bëni gjithçka deri në fund të verës. Nga fundi i vitit do të ketë pak shqetësime.

7

Dashi

Ndihesh disi më i çliruar. Propozime të bukura që vijnë, por jo afatgjata, të tilla si punët për verën. E premtja dhe e shtuna, pjesë e ditëve të rënda: mos u shqetësoni në dashuri në këto ditë. Dashi janë njerëz të ndërlikuar, me të cilët duhet punuar shumë. Horoskop i mirë për kontakte dhe dashuri të reja.

6

Shigjetari

Periudhë kjo në të cilën fati kërkon të jesh i përulur. Falë kësaj, do të ketë një të mirë  në vitin 2019. Tema e veçantë e çështjeve familjare mbetet të adresohet drejtë. Këto ditë ju përpiqeni të impononi një ide ose po diskutoni në familje disa projekte, ndryshime. Vera premton shumë mirë. Pjesa e dytë e vitit do të jetë shumë e mirë. E mërkurë dhe të enjten, ditë unike që nuk duhet të nënvlerësohen, edhe nën pikëpamjen ekonomike. Mes datës 16 dhe 23 të këtij muaji do të ketë një lajm të mirë.

5

PeshorjaE mërkurë dhe e enjte, hëna e mirë. Shkallët ngjiten keni kanë lajm sepse jeni në proces të transformimit. Do të gjeni veten duke ndryshuar dhe rrethuar veten me njerëz të rinj. Shumë situata nuk duhen, por vijnë nga fati. Peshorja kurrë nuk e lë rrugën e sigurt për një tradhti, por dikush mund ta bëjë këtë gjatë kësaj kohe dhe të kthehet në lojë. Nëse punoni në një situatë familjare, kjo nevojë mund të lindë edhe më shumë. Sipas raporteve, me gaforren dhe bricjapin do të diskutoni shumë. Tensionet e larta për marrëdhëniet ndërpriten nga vitet e kaluara. Nga e diela 20 maj, lajme të mira.

4

Gaforrja

Ju mund të keni oferta të mira pune, këto ditë do të keni diçka më shumë se kaq madje. Tani ju ndjeheni më mirë pas një muaji stresues. Nëse jeni në një negociatë të gjatë që nuk do që të shkojë mirë, duhet të përpiqeni të zhbllokoni diçka. Gjërat do të shkojnë mirë edhe në dashuri.

3

Demi

Keni ndërmarrë shtigje të mëdha dhe jeni përballur me një person të ri ose veten tuaj. Demi kurrë nuk do të kishte menduar për shtigje të reja dhe skena të reja. Këto vitet e fundit financiarisht nuk kanë qenë të mira dhe tani do të rimëkëmbeni. Javë e bukur edhe për ndjenjat. Është koha për pasion dhe gjetjen e personit të rëndësishëm.

2

Bricjapi

E merrni veten pas një prilli të rëndë: ndoshta diçka ka ndryshuar dhe dikush nuk është më pranë jush. Muaj në të cilin Bricjapi do të gjejë veten. Qielli i mirë për sipërmarrësit dhe qielli i mirë për ata që duan të bëjnë ndryshime dhe rizbulojnë kuptimin e gjërave. Në dashuri do të keni diçka më shumë, sidomos të dielën.

1

Ujori

Qielli i mirë në lidhje me vendimet personale. Periudha e rebelimeve të mëdha. Ujori më në fund thotë atë që mendon dhe bën atë që dëshiron. Ndihet shumë më i lirë. Ujori është duke rigjetur fizikalitetin e tij dhe do të fillojë diçka të këndshme që do ta bëjë atë të ndihet mirë, pas një periudhe të gjatë të vështirë.

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: