Lexoni sot, 16 Maj 2018, në gazetën e përditshme "Albanian Free Press"

Lexoni sot, 16 Maj 2018, në gazetën e përditshme "Albanian Free Press"
Rama ngrin Xhafën: Më prit deri në orën 11

QËNDRIMI/ Për herë të parë, kryeministri reagon mbi akuzat e njëpasnjëshme që opozita po drejton ndaj ministrit të Brendshëm të kabinetit të tij, Fatmir Xhafaj. Nga Parisi, ka lajmëruar se sot në orën 11, ai do të japë një përgjigje rreth kësaj çështje, gjatë mbledhjes së grupit parlamentar. Nga ana tjetër, opozita ka parashikuar që po sot, të zhvillojë një protestë para ministrisë së Brendshme dhe nesër, para Parlamentit. “Në emër të opozitës, kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm”, apeloi publikisht, kreu i opozitës, Lulzim Basha

 

FAKTI I DITËS

Shqipëria po zbrazet se nuk ka shpresë

Nga Plator Nesturi

 

“ANTENA JASHTË FAMILJES”

Flet analisti i varur: Ulja e popullsisë së Shqipërisë, një lajm i mirë!

 

FORUM

Çështja “Xhafaj”, intelektualët: Të japë dorëheqje? Të hetojë njëherë prokuroria

DOSSIER EKSKLUZIV

Si i raportonin amerikanët, sherret e Enver Hoxhës me anglezët

 

SHËNDET

Sot nis Ramazani, këshillat që duhen ndjekur gjatë këtij muaji

 

SPORT

“Tradhtia” e Albian Ajetit dhe Shqipëria që tradhton veten 

LEXONI GAZETËN E PLOTË DIGJITALE FALAS! 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: