Klasifikimi javor, horoskopi 21 maj-27 maj

Klasifikimi javor, horoskopi 21 maj-27 maj
Nga astrologu i njohur italian, Paolo Fox

Klasifikimi nis nga shenja që do të kalojë një javë më të vështirë e deri tek shenjë më e favorizuar e javës.

 

1

Dashi

Në periudhën e fundit po kaloni një fazë grindjesh dhe nervozizmi të madh. Për fat të keq, jeni duke pritur një javë tjetër mjaft të diskutueshme dhe të shqetësuar, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale. Në fakt është e pashmangshme që tensionet që ndikojnë në punën, gjithashtu ndikojnë negativisht në jetën tuaj private. Ju jeni një shenjë që nuk i lë gjërat pa thënë, veproni me impulsivitet dhe jeni shumë të drejtpërdrejtë. Vëmendje sidomos në netët e të enjtes dhe të premtes kur Hëna e kundërt do të vazhdojë të të bëjë nervoz.

 

2

Gaforrja

Venusi në aspektin e favorshëm e bën marrëdhënien tuaj me të tjerët më të lehtë. Në përgjithësi, ju jeni një shenjë që ka një qëndrim të këndshëm dhe simpatik, por kur dikush përpiqet të vendosë shkopin në rrota, atëherë reagon në mënyrë agresive dhe kundërthënëse, nganjëherë edhe keqdashëse. Këtë javë është e mundur të gjesh një mirëkuptim më të mirë me partnerin. Kujdes për të enjten dhe të premten, kur do të jetë më e lehtë për të humbur durimin tuaj për shkak të disa ngjarjeve të papritura.

 

3

Virgjëresha

Pozitiv Horoskopi i 21 majit, këtë javë Venusi dhe Merkuri do të jenë në anën tuaj. Ajo që ka rëndësi nuk është të jeni shumë kritik dhe tepër i përpiktë, por të përqendroheni në menaxhimin e çështjeve pragmatike. Përfitoni nga Hëna e bukur, së bashku në të hënën, të martën dhe të mërkurën. Është gjithashtu një qiell i bukur për ndjenjat, për sa kohë që nuk jeni shumë kërkues ndaj partnerit.

 

4

Binjakët

Ju jeni kthyer nga një javë shumë e shqetësuar nga pikëpamja sentimentale, por horoskopi i 21 majit është pozitiv falë shenjave të mira të Hënës. Pra, bëhuni gati për të jetuar më mirë, në përgjithësi krahasuar me dy vitet e fundit, të lindurit e shenjës po përjetojnë një rimëkëmbje të mirë. Tani është më e lehtë të realizosh një projekt, por gjithnjë i kushton vëmendje entuziazmit adoleshencial që karakterizon jetën tënde të dashurisë.

 

5

Bricjapi

Filloni një fazë të ngjitjes dhe ata që nuk e ndiejnë këtë mirëqenie ende kanë pesha të rënda për shkak të angazhimeve të bëra në ditët e fundit. Ju jeni shenja e ndërtimit dhe individualitetit, por në këto ditë ju ndoshta keni mbajtur edhe shumë barrë. Nëse nuk ndjen shumë energji tani, është ndoshta sepse ndihesh shumë nën presion nga të tjerët, si dhe përgjegjësitë e tua. Në përgjithësi ky qiell ju lejon të merrni më të mirën dhe të merrni disa përfitime shtesë. Të vetëpunësuarit dhe njerëzit që kanë biznesin e tyre mund të kenë një sukses të vogël apo të madh në këto ditë. E mërkura 23 maj mund të jetë dita e duhur për të bërë propozime për të cilat ju intereson veçanërisht.

 

6

Akrepi

Ju keni Jupiter në shenjë që ju mbron dhe Uranin në opozitë për disa kohë. Në këtë periudhë mund të prekni këto yje paksa të veçanta që ju vënë në një kusht të paqartë: ka një gatishmëri të madhe për të bërë gjëra të reja dhe për të filluar projekte të reja, por opozita e Uranit mbyll çdo gjë që nuk e bën. Nëse keni filluar një aktivitet në dy apo tre vitet e fundit që nuk funksionojnë, ju duhet të studioni strategjitë e reja. E premtja, e shtuna dhe e diela do të jenë ditë shumë të bukura, sidomos nga këndvështrimi sentimental, falë Hënës së favorshme me Jupiterin dhe një aspekt të bukur të Venusit: nuk duhet të nënvlerësoni pasionet që lindin në këtë periudhë.

 

7

Luani

Ju do të keni një mundësi të madhe mes verës, vjeshtës dhe fillimit të vitit të ardhshëm. Ju mund të merrni një propozim të mirë pune ndërmjet korrikut dhe gushtit; është shumë e vështirë të qëndrosh në këmbë. Ju duhet t'i kushtoni vëmendje emocioneve tuaja të krenarisë shumë të zjarrtë dhe që ju bëjnë të rrezikoni në raportet dhe punë. Horoskopi ju rekomandon të ngrini antenat, veçanërisht midis të enjtes dhe të premtes. Mbetet një horoskop i përgatitjes së mirë për dashurinë, sepse në javët e ardhshme dhe sidomos në qershor ju do të keni mundësi të mira.

 

8

Ujori

Java e kaluar ka sjellë disa probleme me veten. Zakonisht mendoni se jeni i mbërthyer në situata të shkaktuara nga ngjarje të jashtme dhe nuk e doni fuqinë, kështu që është shumë problematike të jeni në krizë me veten tuaj. Sidoqoftë, kjo javë ka qenë shumë e rëndësishme sepse keni vendosur të ndërmerrni një hap të madh ose një ndryshim të madh dhe në këto ditë diçka mund të ketë kaluar në favorin tuaj. Nëse jeni duke pritur për një telefonatë, ndoshta diçka ka lëvizur që do t'ju lejojë ta merrni atë. Të enjten dhe të premten do të keni një qiell më të mirë, edhe nëse ka pak pavendosmëri ekonomike.

 

9

Shigjetari

Janë krijuar kushtet për  një rimëkëmbje të mirë, më në fund është e mundur të rivendosni qetësi më të madhe në dashuri dhe në familje, pas një periudhe të vendosur dhe më të tensionuar. Java e horoskopit të 21 majit tregon se dita e së hënës do të jetë mjaft pozitive. Ju mund të merrni lajme të mira në punë, një situatë e mbajtur në këmbë gjatë, mund të shpërbëhet përfundimisht.

 

10

Peshorja

Kjo është një periudhë shumë interesante për ndjenjat, me kusht që të jeni më të hapur dhe të disponueshëm për të tjerët. Në periudhën e fundit, tensionet dhe pasiguritë që kanë karakterizuar fushën profesionale, mund të kenë vënë në një gjendje të keqe figurën tuaj. Por tani po shërohesh dhe mund të bësh njohje të reja dhe të jetosh në një marrëdhënie më të kënaqshme si dhe të angazhohesh më shumë në marrëdhënien tënde me të tjerët.

 

11

Demi

Mesi i muajit Maj është një pikë astrologjike me të vërtetë interesante. Këtë javë Urani ka hyrë në shenjën tuaj, por edhe tranzitimi i Merkurit ju bën më aktiv dhe dinamik. Kjo është koha e duhur për të bërë kërkesa, por edhe për të pohuar arsyet tuaja dhe për të marrë vendime që deri më tani nuk kishin guxim të vazhdonin. Yjet ndihmojnë për të nxitur ato ndryshime dhe transformime që dukeshin të pamundura në të kaluarën.

 

12

Peshqit

Ky është një vit i hakmarrjes së madhe, mund të arrish një sukses të mirë, veçanërisht nëse në të kaluarën ke qenë i zënë dhe ke qenë i vendosur dhe konstant. Ditët me dembele do të vëni re mundësitë e mëdha që tani ju lejojnë të dilni dhe të merrni më shumë. Ju jeni balanca , që të vendosni për veten, por edhe për të tjerët. Lodhja dhe stresi mund të të frenojnë, por nëse gjërat shkojnë mirë në dashuri dhe familje, mund të rifitoni besimin tek vetja dhe të ndiheni më paqësorë dhe më të fortë.

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: