Këpucët “balerinë”, obsesioni i verës 2018

Këpucët “balerinë”, obsesioni i verës 2018
Shumë komode, shumë të bukura e shumë praktike, janë ato këpucët që duhet t’i kemi patjetër, 24 orë në 24.

Për ta përmbledhur, në valixhe për verën e 2018 di të veshim: pantallona culotte, një palë xhinse që përputhen me atletet e bardha, një palë rroba banje model trup. A është e gjitha? Mmm, jo, ka ende diçka që mungon nga apeli. I gjithanshëm, si një tendencë e vërtetë mund të jetë kjo, tërheqëse dhe provokuese si një obsesion, e veshur dhe e përsosur për sezonin më të bukur: këmbë e hollë, dantella të hijshme dhe ngjyra të ndritshme. Modeli i ri i modës i verës 2018 është këpucë e lëvizshme e baletit. Që të përdoren ditë dhe natë, këpucët e ulëta me majë do të jenë aksesori i përkryer që gjithmonë të veshim, kudo. Më poshtë, 10 modele për t’u dashuruar.

Balerina me maja me temina

Ky model këpucës me majë të ulët, në ngjyrë pastel, pak me shlëkqim të lëmuar, është perfekt për ditën, në zyrë por edhe për mbrëmje të rëndësishme.

 

 

 

 

 

 

 

Balerina me maja me gurë

Një shi me shkëlqim dhe xixa, një model veror dhe shumë i freskët, i hapur në thembër dhe perfekt për tu veshur me një fund të gjatë e të lehtë si dhe një këmishë të bardhë oversize.

 

 

 

 

 

 

 

Balerina me maja me ndriçim

Ngjyra të ndezura për këto këpucë me majë të ulët, me lidhëse për tu lidhur në kavilje, të mrekullueshme për tu kombinuar me një fustan të shkurtër ose një fund shumë mini.

 

 

 

 

 

 

Balerina me maja të zeza

Ky model tepër i veçantë është elegancë e pastër. Bazë në lëkurë të zezë, prerje me majë dhe shollë me një ndërhyrje me perla fallto që japin menjëherë dritë për të tërhequr vëmendjen. Vishini me një palë pantallona me këmbë të drejtë, ky është rregulli.

 

 

 

 

 

 

Balerina me maja me rripa

Rripi këtë stinë përdoret në bel, por jo vetëm. Këto balerina me majë, me ngjyra të ndezura, kanë një rrip në kavilje që thërret në vëmendje një tendencë të re. Të bukura me një fund mesatar të gjerë.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balerina me maja në kadife

Kadife e lehtë dhe ngjyra shik për këto këpucë me majë të ulët, që të kujtojnë modelet e shapkave veneciane. Shumë të bukura për tu veshur në mbrëmjet verore, me një fustan të gjerë e të lehtë.

 

 

 

 

 

 

Balerina me maja dyngjyrëshe

E kuqja është ngjyra kryesore e kësaj vere dhe ta veshësh edhe në këmbë është një tendencë absolute. Balerinat me majë, të kuqe me një majë të zeze janë supershik. Për të gjitha ditët dhe për të qenë gjithmonë elegante.

 

 

 

 

 

 

 

Balerina me maja me lidhëse

Këto balerina në lëkurë kamosh të zeza janë si një pasaportë. Lidhëse që lidhen rreth kaviljes dhe zgjasin këmbën, ato shkojnë me çdo gjë. Për vente elegante por edhe për ato informate, por ku nuk duhet të mungojë stili.

 

 

 

 

 

 

 

Balerina me maja me viza

Viza kudo e kurdoherë, thotë tendenca. E nëse janë edhe një palë balerina me majë, atëherë jemi praktikë dhe komodë. Jemi perfektë për një ditë në diell ose në plazh, pra blerja është një obligim.

 

 

 

 

 

 

Balerina me maja me ngjyra

Blloqe me ngjyra për këto balerina, të thjeshta dhe ledhatare, për tu kombinuar me pantallona treçerekëshe ose xhinse të bardha.

*përkthyer nga www.gioia.it/moda/scarpe

Shpërndajeni me miqtë tuaj: