“Jetë e vështirë në Amerikë!”

“Jetë e vështirë në Amerikë!”
Albërie Hadërgjonaj prej vitesh është konfirmuar si një ndër këngëtaret shqiptare më të suksesshme në skenë. .

Sapo ka publikuar klipin e fundit, e ftuar në “Top Shoë” për të rrëfyer jetës së saj, Albëria ka treguar vështirësitë që ka hasur më Amerikë.

Këngëtarja tregon se ka bërë gjithçka që të mbijetojë në vendin e huaj, pasi si pasojë e periudhës së para-luftës dhe pas 81-shit në Kosovë nuk mundeshin të shkolloheshin.

“Në fillimet e mia kur kam shkuar në Amerikë kam qenë “baby-sitter”, kam pasur fëmijë të vegjël, kam pastrua shtëpia. Kam bërë gjithçka që një njeri të mbijetojë në një vend tjetër”, është shprehur Hadërgjonaj.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: