Gjermania, “arma e fuqishme” që vret Botërorin rus

Gjermania, “arma e fuqishme” që vret Botërorin rus
Kornet e fituara nga Gjermania në triumfin e fundit të Kupës së Botës, Brazil 2014, ndikuan jo pak në këtë sukses.

Ato sollën edhe katër gola në këtë turne: Mats Hummels kundër Portugalisë, Miroslav Klose ndaj Ganës, Thomas Muller kundër Brazilit e Muller kundër SHBA-së.

Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, tha se kjo është një armë e fuqishme që skuadra e tij ka, duke zbuluar se lojtarët e tij praktikohen shpesh në stërvitje mbi këtë anë taktike. Dhe kjo armë do të përdoret në Rusi.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: