Teuta fiton 2-0 dhe Durrësi barazohet me Shkodrën, "dridhet" Kamza

Teuta fiton 2-0 dhe Durrësi barazohet me Shkodrën, "dridhet" Kamza
Beteja e mbijetesës së madhe mbyllet me humbjen e Vllaznisë në Durrës. Teuta fitoi 2-0 ndaj kuqebluve të Ernest Gjokës, duke barazuar Vllazninë me pikë, në betejë për mbijetesë.

Kamza humbi një ditë më parë 3-2, në Korçë, përballë Skënderbeut, duke mbetur vetëm një pikë para Vllaznisë e Teutës, në betejën e tyre të mbijetesës.

Teuta-Vllaznia 2-0

Shënues: Hrkaç 32’, Hakaj 45’

Teuta: Moçka, Hakaj, Hrkaç, Bilali, Gjorgjefski, Alhasan (Mustafov 74’), Hila, Beqja (Kruja 79’), Çyrbja, Dediç (Bilali 86’). Trajner: Gentaj Begeja

Vllaznia: Sherri, Mersini, Berisha, Orelesi, Gocaj, Tafili (Kalaja 68’), Vucaj, Krymi (Malota 83’), Lika (Çinari 58’), Ribaj, Sukaj. Trajner: Ernest Gjoka

Shpërndajeni me miqtë tuaj: