“INVESTIMET STRATEGJIKE” TE RAMES

“INVESTIMET STRATEGJIKE” TE RAMES
Dritan Kaba

Investimi ne Golem qe te con tek grupi i vilave te ndertuara nga dy oligarke, prane Rames.

Njeri njihet si fituesi i cdo tenderi te makinave qe kur Rama mori tepsine!

Vendi ku para nje muaji u prishen mbi 30 biznese per te liruar pamjen ketyre vilave.

Pronaret e demtuar nga ajo dhume shteterore qe ju shkaterroi kursimet dhe investimet e gjithe jetes akuzuan me emer Kryeministrin i cili disponon nje vile ne kete kompleks miliarder.

Keshtu si rruga e Surrelit dhe kjo e Golemit jane “investimet” strategjike te Rames!

Mijera fshatare nuk kane rruge per te nxjerre prodhimet ne treg, oligarket po!

Mijera femije kalojne mes rrugeve me baltenper te shkuar ne shkolle, kurse oligarkeve nuk duhet t’ju prishet pedikyri i thembrave!

Kjo nuk eshte Shqiperia qe duam!

Shqiptaret jane pa drejtim!

Qeverise i interesojne vetem oligarket!

Shpërndajeni me miqtë tuaj: