Batutat e ditës - Mimoza Koçiu, Felix Bilani, Alen Xhelili, Andis Harasani, Reila Bozdo dhe Endira Bushati

Batutat e ditës - Mimoza Koçiu, Felix Bilani, Alen Xhelili, Andis Harasani, Reila Bozdo dhe Endira Bushati
Mimoza Kociu was watching Monologjet e qeverise ne Kuvend.

3 hrs · Rinas ·

Po si dreqin u tregon kuksianeve ende perrallat me Saliun, pasi ke 5 vite ne pushtet??? Edhe pse ke degjuar gjithe keto dite histori familjesh, qe kane realisht e jo metaforikisht problem buken e gojes, e mendojne mbijetesen, kur degjojne se kjo qeveria me e mire se Saliu, do ua beje me grafik jeten, te izolohen ose te paguajne per levizjen brenda Kukesit e brenda vendit???? 60 800 banore ka Kukesi sipas faqes qe Bashkise... Keta e rrezikokan buxhetin e mirembajtjes se rruges se Kombit????

 

Felix Bilani

April 3 at 4:39pm ·

Ashtu rutine..

Taksat u rriten..e asnje se rru...

Po qenka rritur dhe cmimi i prezervativit ..mbase bindeni per tu ngritur...se si shqiptar te ngritur jeni ore....po vetem se po beni vetsherbim .....

 

Alen Xhelili

1 hr ·

Une nuk e kuptoj, nese e kuptoni ju me thoni. Kur qytetaret bllokojne rruget ky thote kerkojme ndjese dhe do terhiqemi nga taksimi per rrugen e kombit. Sapo shperndahen protestat del ne videokonference (a thua se po lidhet me polin e veriut dhe jo me qytetare te Kuksit) dhe thote se nuk jemi terhequr aspak.

Ps. Kot jua them keto sepse sic duket nga ekranet ai eshte live kudo.

 

Andis Harasani is with Sonila Meco and 39 others.

19 hrs ·

NOBEL- Stephen Hawking ve ne testament qe festen e pare te krishtere pas vdekjes se tij per jetimet dhe pleqte e disa azileve ne Londer te kene te paguar dreken dhe darken nga ana e tij. Erdhen pashket dhe ju plotesua deshira qe kishte ne testament.

RILINDJE - Premtoi zhvillim per Kukesin, bashkim me Kosoven, dhe krijimin e tregut te perbashket. Sa ju dha mundesia vuri tollin ne Kukes dhe ata qe e kundershtuan i coi ne burg.

 

Reila Bozdo

1 hr ·

Dami ta degjoje kryeministrin qe po thote se paska gabuar qe nuk ka biseduar me kukesianet per "taksen". Tani pasi insistuan, ai po reflekton, po thote ai.

Dami t'i coje kryeministrit per ta paguar, faturen miliona euroshe qe na tregoi si dem te shkaktuar sepse ky qenka dem i shkaktuar nga moskryerja e detyres sic duhet nga ana e qeverisjes.

Republika e Kllounave duhet te marre fund!

Qytetaret nuk kane pse paguajne deme qe jane pasoje e qeverisjes demtuese!

 

Endira Bushati

19 hrs ·

Nëse...

Parlamenti ynë ka trafikantë për deputetë...

Administrata, vrasës e të dënuar të tjerë....

Gjyqësori, të korruptuar, frikacakë e pa integritet...

Dhe, përsëri, ky lloj regjimi, lë në burg protestues kukësianë, pse kundërshtojnë një taksë...

Atëherë, ose bashkë shembim regjimin...

Ose përfundojmë të gjithë në burg...herët a vonë...

A nuk është kthyer Shqipëria, një burg nga duam të arratisemi të gjithë????

Shpërndajeni me miqtë tuaj: