Shpërthen vullkani i famshëm në Japoni, pamje spektakolare (VIDEO)

Shpërthen vullkani i famshëm në Japoni, pamje spektakolare (VIDEO)
Një vullkan ka shpërthyer në Japoninë jugore, duke lëshuar tym, hi dhe llavë të nxehtë.

Tymi dhe hiri u ngjitën mijëra metra në qiell.

Agjencia meteorologjike tha se vullkani i Shinmoedake shpërtheu dhunshëm disa herë.

Vullkani është bërë i famshëm që kur u shfaq në filmin e xhiruar në vitin 1967 të serialit me protagonist agjentin 007 të shërbimit britanik, Xhejms Bond. /a.a/ Albanian Free Press Online/

Foto: Kyodo

Video: AFP