Përmbysje e Romës, ose Italia jashtë Champions

Publicitet
Përmbysje e Romës, ose Italia jashtë Champions
Shakhtar përmbysi humbjen e pjesës së parë 1-0 gjatë pjesës së parë, duke fituar 2-1 në fund të ndeshjes ndaj Romës brenda në shtëpi.

Vetëm 12 nga 23 skuadra që kanë humbur ndeshjen e parë 2-1 kanë përmbysur rezultatin, duke kualifikuar në raundet e sezoneve të kaluara, në Champions. Nuk pritet të ketë histori në ndeshjen mes Bashiktash dhe Bajern Mynih.

Fitorja 5-0 e ndeshjes së parë në Gjermani u jep një mundësi për turqit që ta mbyllin me një rezultat pozitiv aventurën në Champions.

Shpërndajeni me miqtë tuaj: