CHAMPIONS LEAGUE/ Shorti të premten, përplasjet “big” të pashmangshme

Publicitet
CHAMPIONS LEAGUE/ Shorti të premten, përplasjet “big” të pashmangshme
Shorti i çerekfinaleve të UEFA Champions League do të hidhet më 16 mars në Nion, ora 13:00.

Në të njëjtën ditë hidhet edhe shorti i UEFA Europa League, ora 12:00. Ndeshjet e para çerekfinale të Champions League do të luhen më 3 e 4 prill dhe të kthimit më 11 e 11 prill.

Të martën dhe të mërkurën në mbrëmje përcaktohen katër ekipet e mbetura çerekfinaliste.

Të kualifikuara deri tani janë Juventus, Liverpool, Manchester City, Real Madrid. Finalja e madhe do të luhet më 26 maj, në “NSC Olimpiyskyi” të Kievit.

Champions League - 13 mars

Manchester U. - Sevilla           (0-0)

Roma - Shakhtar D.    (1-2)

14 mars

18:00Besiktas – B. Munich     (0-5)

Barcelona – Chelsea                (1-1)

 

Shpërndajeni me miqtë tuaj: